GOOGLASS Akıllı Cam Teknolojileri

Akıllı Cam Profesyoneli

Home SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Genel Özellikler

GOOGLASS Akıllı Cam nerede üretiliyor?

Dünyanın en iyi hammadde seçimi ile GOOGLASS’ın Orhanlı Tuzla’daki kendi cam laminasyon fabrikasında ve Arge Merkezi’nde üretiliyor.

Ürünlerle ilgili teknik bilgilere ve tüm özelliklere nasıl ulaşabilirim?

Lütfen Ürün Kataloğumuzu inceleyin.

Akıllı Cam siparişimi nasıl oluşturabilir veya belirleyebilirim?

Bu konuda lütfen bize iletişim formumuz kanalıyla ulaşın ve uzman kadromuzla görüşünüz.

Ortalama üretim ve teslim süreleri nedir?

Sipariş miktarına ve proje detayına göre değişmekle birlikte, 10 gün ila 8 hafta aralığında teslim ve montajı bitirebilmekteyiz.

GOOGLASS’ın üretim kapasitesi nedir ?

Cam ebatlarına göre değişmekte olup ayda 500-2000 m2 / ay üretim kapasitemiz bulunmaktadır.

GOOGLASS Akıllı Cam standart ölçülerde mi üretiliyor?

Hayır. En ve boyda belli ölçüleri geçmeyecek şekilde istediğiniz her ölçüde ve kalınlıkta Akıllı Cam üretebiliyoruz. Tek parçada en büyük ölçümüz 1500 mm x 3000 mm’dir.

GOOGLASS’ın ürünleri için verdiği garanti süresi ne kadardır ?

Kullanımla ilgili teknik koşullara ve şartlara uyulması koşulu ile iç mekan uygulamalarda 3 yıl, dış mekan ve cephe uygulamalarında 2 yıla kadar garanti veriyoruz. Garanti Koşulları hakkındaki detay için lütfen Garanti Kılavuzunu inceleyiniz.

GOOGLASS, başka türde cam üretimi yapıyor mu? Akıllı cam dışında lamine cam yapılabilir mi?

Hayır.  GOOGLASS sadece Akıllı Cam geliştirilmesi ve üretilmesi için kurulmuş bir firmadır. Tüm uzmanlığımız ve ARGE çalışmalarımız da bu yönde olmaya devam edecektir.Akıllı Cam dışında, cam üretimi yapılmamaktadır.

Teknik Özellikler

Akıllı Cam montajını kim yapıyor?

Aksi talep edilmediği müddetçe, montaj uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. GOOGLASS projelere anahtar teslim fiyat vermektedir.

GOOGLASS Akıllı Cam UV ışınlarını önlüyor mu ?

Evet. Opak konumda zararlı UV ışınlarını 99 % önlemekte ve bloklamaktadır. Farklı özellikteki ara katmanlar ve camlarla uygulandığında, binanın ve mekanın dış ısıdan korunarak minimum etkilenmesini sağlar.

Akıllı Cam istenen ölçülerde üretilebilir mi ?

Proje başında ölçüler tam olarak belirlenmeli, ekibimizce projelendirilmeli ve ona göre üretim yapılmalıdır. Camlar, Akıllı Cam haline getirildikten sonra kesilmesi veya başka ölçüye dönüştürülmesi mümkün değildir.

Elektrik sarfiyatı ne kadardır?

GOOGLASS, 220 Volt AC şehir şebekesine bağlı , 50-65 Volt AC voltaj üreten kendi üretimi ve tasarımı transformatörlerle çalışmaktadır. Sistem kapalı konumdayken camlar opak ve sarfiyat sıfır, camlar açık – şeffaf konumda ve sistem aktifken sarfiyat 5-6 watt/m2 civarındadır.

GOOGLASS Akıllı Cam uzaktan kumanda ile kontrol edileblir mi ?

Elbette. Farklı özelliklerdeki uzaktan kumandalarımızla dilediğiniz cam bölmeyi ister tek tek ister toplu halde açma kapama şansınız vardır.

GOOGLASS Akıllı Cama delik açılabilir mi ?

Evet. Dilediğiniz şekil ve formlarda delikler açılabilir ama bunun üretim aşamasında belirlenmesi gerekmektedir. Üretim bittikten sonra ve laminasyon sonrası bu mümkün olmaz. Dolayısı ile proje başında çok dikkatli düşünülmeli ve planlama yapılmalıdır.

GOOGLASS Akıllı Cam özel bir montaj becerisi ve tekniği gerektirir mi?

Akıllı Cam üretimi çok hassas ve prezisyonlu bir üretim prosesi ile imal edilmektedir ve kesinlikle özel bir montaj tekniği vardır. Sıradan cam montajından çok farklı uygulamalar ve prosedürler içerir aksi halde kısa sürede kullanım dışı kalabilir . Bu nedenle GOOGLASS olarak anahtar teslim teklif veriyoruz ve ürettiğimiz tüm sistemlerin montajını kendi uzman ekibimizle yapıyoruz.

Akıllı Camların temizliği nasıl yapılır?

Yumuşak bir bez ve basit temizleyiciler ile yapılmalı, kimyasalllardan ve sivri uçlu aparatların kullanımından kaçınılmalıdır. Özellikle kenarlarda nem ve ıslaklık kalmamasına özenle dikkat edilmelidir.

Akıllı Cam aktifken tamamen  şeffaf oluyor mu ?

Aktif haldeyken, yani şeffafken görünen ışık geçirgenliği yaklaşık 75-80 % civarıdır. Ortamdaki ışık oranına ve miktarına göre bu farklılık gösterebilir.

Akıllı Cam şeffaflık ve opaklık miktarı kademeli ayarlanabilir mi ?

Evet, bunun için kendi geliştirdiğimiz 4-5 kademeli dimmer kontrol cihazlarımız mevcuttur ve opsiyonel olarak sisteme aplike edilebilir.

GOOGLASS beklenen çalışma ömür süresi ne kadardır ?

Arge çalışmalarımız sonucunda laboratuvar ortamında ulaştığımız açma-kapama sayısı 5 milyon üzerindedir. Bu da yaklaşık 10-15 yıllık süreye karşılık gelir.

GOOGLASS Akıllı Cam mevcut profil sistemime göre üretilebilir mi ? yeni profil sistemi almak zorunda mıyım ?

GOOGLASS Akıllı Cam Sistemleri, Isıcam sistemleri de dahil olmak üzere her profil sistemine göre özel olarak üretilebilmektedir. Ayrıca profil değiştirmenize gerek yoktur.

Akıllı Film alıp kendi camlarıma yapıştırma olarak uygulayabilir miyim ?

Biz bunu önermiyor ve mecbur kalmadıkça uygulamıyoruz. Zira akıllı film likit kristal katmanlardan oluştuğu için muhakkak mevcut atmosferik şartlardan izole edilmelidir ve doğru uygulama doğru prosesle cam içine lamine edilmesidir. Bunun dışındaki uygulamalarda dış etkenler çok olacağından bozulma riski de fazla olacaktır

GOOGLASS Akıllı Cam özel bir bakım gerektirir mi ?

Gerekli optimum voltajda sorun olmadığı sürece özel bir bakım gerektirmez fakat bazı hususlara özen gösterilmelidir ; garanti kapsamında değerlendirilebilmesi için her 24 saatte en az 5-6 saat civarı sistem kapatılmalı ve opak hale getirilmelidir. Bu amaçla sisteme yada şebekeye bir zamanlayıcı konulması çok faydalı olacaktır. Ani voltaj yükselmelerine karşı da muhakkak bir regülatör bulundurulmalıdır. Aksi durumda camlar içindeki likid kristal yapı yanar ve kullanılmaz hale gelir.

Kapalı-opak konumdayken dışardan gelen aydınlığı keser mi ?

GOOGLASS Akıllı Cam paneller kapalı-opak konumdayken yaklaşık 4-5 % ışık geçirgenliğine sahiptir.

Cam paneller silikonla birbirine bağlanıp birleştirilebilir mi ?

Evet yapılabilir. Yukarıdan ve aşağıdan profile bağlanması koşulu ile, dikeyde silikon birleşimle uzun aralıklar akıllı cam panellerle geçilebilmektedir.

Uygulama Şekilleri

GOOGLASS Akıllı Cam  ISICAM sistemlerine uygulanabilir mi ?

Evet. Özellikle ısı kaybını önleme konusunda en verimli uygulama olan ısıcamlar Akıllı Cam olarak uygulandığında, sistemin verimliliği kat ve kat artmaktadır.

GOOGLASS Akıllı Cam kapılara uygulanabilir mi ?

Evet. Özel tasarım uygulamalarımız için lütfen iletişim formumuz aracılığı ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.

GOOGLASS Akıllı Cam farklı renk seçeneklerinde üretilebilir mi ?

Evet. Ana rengimiz opak beyaz olmak üzere farklı renk seçeneklerinde üretim yapabilmekteyiz.

GOOGLASS Akıllı Cam bombeli olarak üretilebilir mi ?

Evet ama bunun belli değerleri ve açıları vardır. Özel projeler için lütfen uzman ekibimizle irtibat kurunuz.

GOOGLASS geleneksel jaluzilere bir alternatif olabilir mi ? 

Önümüzdeki 10 yıl içinde geleneksel jaluzilerin tamamının yerini alabileceğinden bahsedebiliriz.

GOOGLASS akustik camlarda kullanılabilir mi ?

Elbette. Gerek çiftcam gerekse ısıcam formunda dizayn edilerek akustik akıllı cam üretebiliyoruz.

GOOGLASS dış cephe uygulamalarında kullanılabilir veya uygulanabilir mi ?

Evet uygulanabilir fakat proje alanının bulunduğu coğrafi bölgedeki sıcaklık ve ısı değerlerine göre özel üretim yapmak gerekebilir.

GOOGLASS hareketli kayan kapı sistemlerinde kullanılabilir mi ?

Evet. Proje detayına göre özel çözümler üretebiliyoruz.

GOOGLASS’ın duşakabin uygulamalarındaki yeri ? 

Çok iyi izolasyon ve özel malzeme kullanımı ile uygulanması mümkün elbette. GOOGLASS’ın örnek uygulamaları için Youtube ve Instagram’dan projelerini takip edebilirsiniz.