GOOGLASS Akıllı Cam Teknolojileri

Akıllı Cam Profesyoneli

Home LİKİT KRİSTAL LAMİNE AKILLI CAMLAR

LİKİT KRİSTAL LAMİNE AKILLI CAMLAR

 

Likit Kristal Camlar içindeki lamine malzeme, bir elektrik akımına tepki veren Polimer Dispersiyonlu Sıvı Kristal (PDLC) Filmdir. PDLC filmler, iki adet iletken tabaka (ITO-PET film) arasında, cam katmanları arasında kapsüllenir. Elektrik akımı uygulanmadığı zaman iki cam arasında asılı ve dağınık düzende duran sıvı kristal parçacıklar, camın ışık geçirmesini engellediği için buzlucam görünüşüne büründürür. Elektrik akımı uygulandığında ise bu parçacıklar polarize olur, anında hizalanır ve ışığın diğer yüze geçmesine olanak sağlar.  Böylelikle bu akıllı cam teknolojisi sayesinde basit bir elektrik akımı yoluyla opak cam ve şeffaf cam arasında geçiş yapmamız sağlanır. Ana rengimiz opak beyaz olmakla birlikte, farklı renk seçeneklerinde cam seçilerek , seçilen renkli cam içerisindeki opaklık-şeffaflık sağlanabilmektedir.

Görsel Tasarım : Opak görüntü, bir bariyer oluşturarak görsel geçirgenliği sağlaması ile toplantı salonları, yönetim ofisleri, kafeler, hastaneler, konut içi kullanımlar, bankalar, restoranlar, fuarlar, etkinlikler, otel odaları vb mimarlar için pek çok yaratıcı tasarım konseptleri yaratmalarını sağlar.

Isı ve Ses İzolasyonu : Akıllı film uygulaması güneş enerjisini % 99 UV, % 98 IR ışınlarını engelleyebilir. İç mekanlarda direkt ışık alan alanların solmasını ve sararmasını korur. Ses izolasyonunda normal cama göre %20 daha fazla etkilidir. Akustik cam uygulamasında bu oran %60’lara kadar çıkmaktadır.

Projeksiyon : Akıllı Cam uygulanan vitrinler, ofis içi alanlar, konutlardaki cepheler, bina dış cepheleri, fuar alanları vb için projeksiyon perdesi görevi görür. Cadde üzerinde yer alan mağazalar için kendi vitrinlerini kullanarak mükemmel bir reklam alanı yaratılmasını sağlar.

Tüm ürünlerimizde Android ve IOS için uygun özel yazılım-aplikasyonumuzu akıllı telefonunuza indirip, camlarınızı kontrol edebilirsiniz.